Udruga za sindrom Down i ove godine nastavlja s akcijom „Sunčana strana dlana“ organizirajući koncert kojim će obilježiti Svjetski dan sindroma Down 2015. Dobrotvorni koncertni program održat će se 22. ožujka 2015. Od 11,00 – 14,00 sati na Trgu Nikole Šubića Zrinjskog (Zrinjevac).

Koncert će ujedno označiti početak cijelogodišnjih aktivnosti udruge s ciljem podizanja svijesti u našem društvu o potrebama osoba sa sindromom Down, poticanja inkluzije u sustavu obrazovanja i zapošljavanja te prikupljanja donacija – sredstava koja će omogućiti terapeutske aktivnosti s djecom koja imaju sindrom Down.

Voditelj: Ema Branica i Mario Petreković
Medijski pokrovitelji: Nova tv, Jutarnji list, Doktor u kući i Narodni radio
PR: Ambrela komunikacije
Tijekom koncerta ali i cijele godine bit će aktivan broj za prikupljanje donacija:

060 92 00 (poziv 5,00 kn + PDV), od kojeg sav prihod ide za daljnji rad Udruge i terapije djece.

U sklopu događaja je pokrenuta i akcija „Šarene Čarapice“, pa nam šaljite svoje fotografije na našu FB stranicu : Udruga za sindromm Down – Zagreb, te tako pružite podršku osobama sa sindromom Down.

“Nastupati će mnoga poznata imena: Klapa Sv.Juraj – HRM, Jasmin Stavros, Neda Ukraden, TS Gazde, Sandi Cenov, Učiteljice, Connect, TS Mejaši, Antonija Šola, Saša Lozar, Bojan Jambrošić, Pavel, Nered, Petra Kovačević, Zaprešić boys, Kim Verson, DZ Bajka.”
Pokrovitelj koncerta su:
  • Predsjednica RH
  • Grad Zagreb
  • Zagrebačka županija
  • Ministarstvo socijalne politike i mladih
  • Generalni sponzor je INA Industrija nafte d.d.
Ostali sponzori:

Perinić sistemi, Ambrela komunikacija, HDS-ZAMP, HAK, Zagreb plakat, B1 plakat, P.I.O., Streaming, Parlov medijske komunikacije, Jadran tvornica, Dubravica, Cetina, Klemm security, Metronet, Majca do jajca, Tipi Tv, Media makeup school, DM.